CO DĚLÁM

Dělám firmám, organizacím a institucím jméno. Ve všech smyslech tohoto slova. Tady je delší prezentace o tom, co, jak a proč.

Umím vám pomoci udělat krátký proces s vaší značkou: zjistit, jestli dává smysl a pokud ne, předělat ji nebo ji nechat zmizet ze světa. V mém multidisciplinárním teamu najdete odborníky na organizační změnu, interní branding, komunikační a prezentační dovednosti, marketing, marketingový výzkum, CRM, facilitaci...

Značka není jenom logo. Je to jakási „gramatika“ vašeho podnikání. Dává mu smysl. Proto je práce na značce komplexní a kromě designu zahrnuje mnoho dalších pohledů. „Branding“ jako manažerská disciplína je volbou těch, kdo potřebují vědět nejen co dělají, v čem jsou lepší než ostatní, ale také proč tomu obětují čas, peníze a energii.

Václav Bělohradský si stěžoval, že ve světě je dnes „příliš mnoho označujícího a příliš málo označovaného“. Jinými slovy - že je přeznačkováno. Tři čtvrtiny značek, které denně potkáte, jsou „toxické“ v tom ohledu, že nepřidávají žádný smysl, nepomáhají nám porozumět. Pokud se však značka podaří, nejenom že nás orientuje ve světě spotřeby, ale svému majiteli přináší zákazníky, získává partnery a spolupracovníky a nakonec i hodnotu vyváženou zlatem.

Provedu vás procesem tvorby a řízení značky od A do Z - na základě

Navíc je mou ambicí to vše vám v průběhu mé práce předat. Značku si totiž nakonec musíte hýčkat sami.

KOLEGOVÉ A PŘÁTELÉ

Jsem poradcem v oblasti řízení značek. V posledních 27 letech jsem pracoval v oblasti reklamy, marketingu a poradenství jako textař (MARK/BBDO), kreativní ředitel (MARK/BBDO), ředitel firmy (Men on the Moon) a strategic planner (TBWA a Euro RSCG). Několik let jsem spoluvlastnil Idealisty a teď mám brandingovou poradenskou firmu, která se jmenuje stejně jako .

Jsem na FB, Twitteru, Pinterestu a LI.

Michal Tošner (jeho FB)

Jan Trakal (jeho stránky)

Martina Zátorská (její stránky)

Eva Sásová (její stránky)

Zachovi (jejich stránky)

Josef Havelka (jeho stránky)

Lumír Kajnar (jeho stránky)

Namísto profilu si můžete přečíst nedávný rozhovor, který Lumír poskytl portálu MediaGuru. Dozvíte se v něm mimo jiné, že Lumír za smysl své práce považuje "kultivovat a vydělávat", což je ale zřejmý překlep. Lumír ve skutečnosti řekl "kultivovat a vzdělávat".

Studio Marathon (stránky)

Dima Strapchev (jeho stránky)

Dima je multidisciplinární grafický designér, původně však vystudoval infromační technologie. Posledních 10 let pracoval převážně jako freelancer na nejrůznějších typech projektů: od navrhování designu mobilních a webových rozhraní přes layouty časopisů, infografických map až k vizulizaci značkových identit. Tvorba designu pro kulturní organizace, vývoj dynamických korporátních identit a experimentálních uživatelských rozhraní a motion grafika jsou jeho velkou vášní. Vystudoval grafický design na Prague College a computer engineering na Národní polytechnické univerzitě v Oděse. Dima pochází z námořnické rodiny. Dima, Ahoj!

KONTAKT

Mám pracovnu v ulici Národní obrany 35, 160 00 Praha 6 a také jsem občas v Operu. Napište mi na tomas@hrivnak.cz, nebo se rovnou stavte ;) Jsem taky na Facebooku a Twitteru.